Ikona menuWhatsapp

Jak wygląda i gdzie zrobić kurs wizażu? [Warszawa]

Myślisz o karierze wizażystki? Idealną propozycją będzie dla Ciebie kurs wizażu! Warszawa jest miastem wielu perspektyw i możliwości w tym zakresie. Na rynku działa wiele szkół makijażu i wizażu. Na co zwrócić uwagę przy wyborze? Jak wygląda i ile kosztuje kurs wizażu? Odpowiadamy na te i inne pytania.

Kurs wizażu Warszawa – gdzie najlepiej?

Na tak postawione pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Wszystko bowiem zależy od Twoich preferencji, oczekiwań i celów, jakie stawiasz przed sobą na drodze rozwoju zawodowego.

Program kursu wizażu

Pierwszym obszarem, jaki należy wziąć pod uwagę jest program kursu wizażu. Warszawa obfituje w szeroką ofertę edukacyjną, jednak w przypadku osób, które dopiero rozpoczynają przygodę z wizażem, najkorzystniejszym wyborem będą kompleksowe kursy uczące tej sztuki od podstaw. Tym, co warto wziąć pod uwagę, jest liczba godzin praktycznych. Wizażu nauczysz się najskuteczniej, ćwicząc go na jak największej liczbie modelek, o różnych typach urody. Warto też sprawdzić szczegółowy program kursu.

Certyfikat i portfolio wizażystki

Drugim aspektem jest z kolei kwestia tego, czy i w jaki sposób kurs przygotuje Cię do wykonywania zawodu. Tym, co warto wziąć pod uwagę, jest kwestia tego, czy kurs jest zakończony możliwością uzyskania certyfikatu potwierdzającego umiejętności? Czy w trakcie kursu będziesz mieć szansę na stworzenie własnego różnorodnego portfolio, pokazującego wachlarz Twoich umiejętności? Warto się tego dowiedzieć - szukając zleceń, z portfolio o wiele łatwiej będzie Ci znaleźć klientki.

Budowanie marki osobistej wizażystki

Ostatnią kwestią, na którą dobrze jest zwrócić uwagę - zwłaszcza jeśli zamierzasz prowadzić własną działalność gospodarczą - jest to, czy na kursie nauczysz się tzw. personal brandingu, czyli budowania marki osobistej w branży beauty. Rządzi się ona swoimi prawami, które warto znać, by na rynku usług wizażu być widoczną, wyróżniającą się i skuteczną w komunikacji z klientkami.

Jaki kurs wizażu – Warszawa?

Biorąc pod uwagę wymienione wyżej aspekty, na rynku kursów wizażu w Warszawie pozytywnie wyróżnia się Artystyczna Alternatywa Szkoła Wizażu. Oferuje ona kompleksowy kurs wizażu od podstaw, zakończony otrzymaniem certyfikatu. Każda absolwentka kończy go z własnym bogatym portfolio, umiejętnością praktycznego wykonania najpopularniejszych makijaży okazjonalnych oraz wiedzą z obszaru budowania marki osobistej.

Jak wygląda i ile kosztuje kurs wizażu?

Kurs wizażu w Warszawie obejmuje 60 godzin lekcyjnych wypełnionych zajęciami praktycznymi dotyczącymi wykonania makijaży użytkowych i okazjonalnych (dzienny, wieczorowy, smoky, ślubny francuski). Porusza także zagadnienia problematyczne spotykane w pracy wizażystki (cery z problemami, makijaże wymagające, praca pod presją czasu). Uczy także przeprowadzania wywiadu z klientką oraz zasad higieny. Kurs kończy się egzaminem i uzyskaniem certyfikatu. Jego koszt waha się w przedziale 1550-1700 zł.

Zobacz więcej aktualności

Przejdź do listy
Niepoprawny adres e-mail
Proszę zaakceptować. Pole wymagane.