Ikona menuWhatsapp

Kursy makijażu – jakie rodzaje makijażu poznasz?

Wykonywanie makijażu chociaż z pozoru może wydawać się prostym i niewymagającym specjalistycznej wiedzy zajęciem wcale takie nie jest. Szczególnie dotyczy to zawodowego wykonywania makijażu. Klientki salonów kosmetycznych są obecnie bardzo wymagające, a najdrobniejsze niedociągnięcia bardzo widoczne. Kursy makijażu pozwalają na zdobycie niezbędnej wiedzy, dzięki której można rozwinąć się i przejść na zawodowstwo w tym kierunku.

Makijaż dzienny

Makijaż dzienny chociaż powinien być delikatny i dyskretny, to nie wymaga mniej pracy niż ten wieczorowy. Właśnie główną jego ideą jest, aby stworzyć taką stylizację, która będzie subtelna i nierzucająca się w oczy, ale jednocześnie sprawi, że jego właścicielka będzie wyglądała świeżo, profesjonalnie i zadbanie. Sztuką jest wykonanie dziennego makijażu, który za bardzo nie obciąży twarzy i będzie stworzony w stylu „mniej znaczy więcej”.

Makijaż wieczorowy

Kursy makijażu w Warszawie składają się także oczywiście z lekcji makijażu wieczorowego, który wybierany jest na takie okazje jak urodziny, rocznice, jubileusze, wesela, wieczory panieńskie itp. Makijaż wieczorowy może być zdecydowanie odważniejszy niż ten dzienny, co pozwala na puszczenie wodzy fantazji. Aby wykonać dobry makijaż wieczorowy należy dobrać go do uroczystości, charakteru, ale także preferencji malowanej osoby. Warto słuchać jej wskazówek, a także dopasować makijaż do rodzaju imprezy i stroju jaki zamierza włożyć klientka czy modelka.

Makijaż smokey

Tzw. smokey-eye to jeden z najpopularniejszych makijaży na wieczór. Polega na wykorzystaniu ciemnych cieni i podkreśleniu okolicy oczu. Smokey-eye bywa inaczej nazywane efektem przydymionego oka, dzięki któremu spojrzenie nabiera niesamowitej głębi. To rozwiązanie, które sprawdzi się praktycznie przy każdym kolorze tęczówki. To stylizacja dla pewnych siebie kobiet, które lubią być tajemnicze i uwodzicielskie.

Makijaż francuski

Makijaż francuski nieodzownie kojarzy się z nutką nonszalancji i czerwoną szminką. Makijaż preferowany przez Francuzki nie jest do końca perfekcyjny, za to dodaje im młodzieńczego looku i niebywałej elegancji. Podstawą tego rodzaju makijażu jest rozświetlenie twarzy w strefie T, czerwona szminka i niedbale związane, zaplecione lub rozpuszczone włosy.

Zobacz więcej aktualności

Przejdź do listy
Niepoprawny adres e-mail
Proszę zaakceptować. Pole wymagane.