Ikona menuWhatsapp

Planujesz zapisać się na kurs makijażu? Sprawdź, czego się nauczysz i na co zwrócić uwagę przy wyborze kursu

Kursy makijażu stają się coraz popularniejsze i to nie tylko w stolicy, ale w całym kraju. Nic dziwnego, makijaż to umiejętność, która pozwala znaleźć zatrudnienie w wielu miejscach związanych z branżą beauty, modelingiem czy w sektorze kultury i sztuki. Czego konkretnie można się na nich nauczyć i na co zwrócić uwagę wybierając kurs dla siebie w Warszawie? Wyjaśniamy.

Program programowi nierówny, czyli czego nauczysz się na dobrym kursie makijażu?

Oferta edukacyjna bywa bardzo zróżnicowana pod względem poziomu. Trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że na rynku dostępne są różnej jakości kursy makijażu. Warszawa nie jest pod tym względem wyjątkiem. Dlatego przed zapisaniem się na kurs, warto przeanalizować jego program. Czego powinien uczyć wartościowy kurs w sposób rzetelny przygotowujący do zawodu? Przede wszystkim podstaw, czyli niezbędnych technik makijażu w obszarze: korekty cery, konturowania, rozświetlania, tworzenia rysunku brwi i ust oraz dobierania makijażu do typu urody. Na tym jednak nie powinien się on kończyć. Istotna jest także nauka różnych typów makijaży użytkowych i okazjonalnych, kompletowania własnego kufra, doboru pielęgnacji do typu cery, ekonomicznego podejścia do pracy oraz zasad higieny w pracy makijażystki. Po ukończeniu kursu wykonanie różnych rodzajów makijaży na różnych typach urody nie powinno stanowić problemu.

Na co zwrócić uwagę, wybierając kurs makijażu dla siebie?

Jeśli jesteś na początku swojej przygody z makijażem, warto wybrać kurs, który kompleksowo uczy tajników tej sztuki. Poza programem warto przeanalizować także kwalifikacje kadry prowadzącej oraz możliwość stworzenia własnego portfolio podczas kursu. Jego posiadanie znacznie ułatwia start na rynku pracy, dlatego warto zwrócić uwagę na to, czy pod okiem specjalistów i autorytetów branży w ramach kursu będzie można przygotować zróżnicowaną i szeroką prezentację swojej pracy. Dobrze jest także sprawdzić, czy kurs uczy także innych umiejętności przydatnych w zawodzie makijażystki, czyli np. przeprowadzania wywiadów z klientkami pod kątem ich oczekiwań czy potrzeb oraz budowania własnej marki osobistej jako makijażystka.

Kurs makijażu Warszawa – opinie

Ostatnią kwestią, którą warto wziąć pod uwagę są wrażenia dotychczasowych absolwentów. Wpisz w wyszukiwarkę hasło “kurs makijażu Warszawa opinie” i przeczytaj dostępne komentarze na temat wybranej szkoły wizażu. Temat warto też skonsultować na forach wizażystek i makijażystek i poprosić o opinie z pierwszej ręki. Warto zapytać o kwestie takie jak ilość zajęć praktycznych, kompetencje pedagogiczne kadry, jakość dostępnych materiałów. Uzyskana w ten sposób wiedza z pewnością pomoże podjąć świadomą decyzję dotyczącą wyboru kursu dla siebie.

Zobacz więcej aktualności

Przejdź do listy
Niepoprawny adres e-mail
Proszę zaakceptować. Pole wymagane.