Ikona menuWhatsapp

Sztuka makijażu codziennego – co warto wiedzieć?

Interesujesz się makijażem? Chcesz rozpocząć z nim profesjonalną przygodę? A może po prostu zależy Ci na tym, by poznać podstawowe makijażowe triki i techniki, by stosować je na co dzień? Oto, co warto wiedzieć, by wykonać efektowny makijaż.

Prosty makijaż dla początkujących

Jak się malować? Niezależnie od tego, czy wykonujesz prosty i naturalny makijaż dzienny czy makijaż wieczorowy, potrzebne Ci będą odpowiednie narzędzia. Najważniejsze się oczywiście pędzle do makijażu, dzięki którym będziesz w stanie odpowiednio zaaplikować wybrane kosmetyki. W świecie makijażystów panuje przekonanie, że dobre pędzle to podstawa i to one robią makijaż. Jeśli nie wiesz jakie pędzle wybrać, pomocny może okazać się tutaj indywidualny kurs makijażu. Warszawa to miejsce, w którym możesz poznać praktyczne triki doboru i stosowania pędzli.

Jeśli chodzi o kosmetyki, do wykonania prostego makijażu potrzebne będą:

  • baza pod makijaż, która stanowi podłoże dla podkładu i utrwala efekt
  • korektor do punktowego nanoszenia na przebarwienia, zmiany potrądzikowe lub sińce pod oczami
  • podkład, najlepszy będzie lekki fluid o średnim kryciu
  • puder, który nada matowe wykończenie
  • róż, który sprawi, że skóra będzie miała świeży wygląd
  • rozświetlacz, dzięki któremu cera będzie promienna.

Główna zasada makijażu mówi, że produkty dobieramy zgodnie z tonacją skóry. Ciepła lubi złociste odcienie brązów, pomarańczy i brzoskwini, chłodna – chłodne brązy czy róże. Makijaż dzienny warto wykonywać w świetle dziennym, by nie przesadzić z odcieniem kosmetyku czy z jego ilością.

Malowanie oczu dla początkujących

Makijaż oka to zagadnienie, któremu warto poświęcić chwilę uwagi. Oczy wszak są najbardziej zwracającym uwagę elementem twarzy, a odpowiednie ich podkreślenie może wydobyć ich walory: kształt, kolor tęczówki, oprawę lub “poprawić” ich wygląd, np. optycznie powiększyć.

Do codziennego makijażu oka potrzebne będą odpowiednie pędzle, baza pod cienie, cienie, (opcjonalnie) eyeliner lub kredka do oczu oraz tusz do rzęs.

W makijażu dziennym warto stosować stonowane naturalne kolory, takie jak beże, brązy i szarości. Linię rzęs można delikatnie podkreślić za pomocą cienia w ciemnym kolorze lub kredki czy eyelinera. Stosowanie tego ostatniego wymaga nieco wprawy i nie zawsze jest dobrym rozwiązaniem dla początkujących. Ale i tutaj praktyka czyni mistrza. Jeśli lubimy oko podkreślone eyelinerem na co dzień, warto zapisać się na indywidualny kurs makijażu w Warszawie, który nauczy nas podstaw tej sztuki.

Indywidualny kurs makijażu Warszawa

Kurs makijażu to propozycja skierowana nie tylko do profesjonalistów lub osób związanych lub planujących związać się z branżą beauty. Skorzystać mogą z niego osoby, które chciałyby zgłębić techniki i nabyć konkretne umiejętności w różnych typach makijaży użytkowych: na co dzień czy na specjalne okazje. Kurs przygotowuje też do pracy z cerą wymagającą, uczy posługiwania się narzędziami i kosmetykami i optymalnego ich doboru.

Zobacz więcej aktualności

Przejdź do listy
Niepoprawny adres e-mail
Proszę zaakceptować. Pole wymagane.